Download Free BOSCH Lawn Mower Rotak 34 R User Manual
Download Free BOSCH Lawn Mower Rotak 34 R User Manual

Below you will find the product specifications and the manual specifications of the Bosch Rotak 34 R
Technical specifications
| Material: | Plastic and metal |
| Collection Capacity: | 40 L Grassbox |
| Width of cut | 34 cm. |
| Cutting system | Rotary blade |
| Motor Power | 1300 W |
| Torque: | 15 Nm |
| Cutting Height (cm): | 20 mm – 70 mm |
| Height of cut settings | 5, central |
| Handle Material: | Plastic |
| Handle Details: | Ergoflex handle |
| Weight | 11,1 kg. |
